لازانیای لقمه ای

 لازانیای اسفناج را با این روش درست می کردم .

حالا موادش را عوض می کنیم.اگر مشکل اضافه وزن ندارید پیشنهاد می کنم مقدار سس و پنیرش را اضافه کنید.

مواد لازم:

لازانیای گرد یک بسته   نمک و روغن به مقدار دلخواه    پودر آویشن یک قاشق چایخوری

 مواد درونی: گوشت چرخ کرده صد و پنجاه گرم( یا سویای خیس کرده آب کش شده یک لیوان ودرصورت تمایل دو عدد سوسیس خرد شده)    پیاز نگینی تفت داده دو قاشق غذاخوری  قارچ خرد شده یک لیوان    فلفل دلمه ای نگینی خرد شده نصف لیوان   پنیر پیتزای خرد شده نصف لیوان   رب گوجه فرنگی دو قاشق غذا خوری   پنیر پیتزای رنده شده یا ورقه یک لیوان

مواد سس سفید : آرد سفید یک قاشق غذاخوری سرپر  شیر یک لیوان   کره یک قاشق غذاخوری  

مواد سس قرمز : رب گوجه فرنگی ٢ قاشق سوپ خوری  روغن مایع یک قاشق غذاخوری   آب یک استکان

 

طرز تهیه :

گوشت را با پیاز تفت داده رب را اضافه کرده سپس همه مواد را با هم مخلوط می کنیم.

آب را در قابلمه ی بزرگی جوش آورده نمک و روغن به آن اضافه کرده لازا نیا را یکی یکی به آن اضافه کرده می جوشانیم تا نرم شوند.قابلمه را زیر شیر آب سرد گذاشته تا آبش سرد شود.

سس سفید : آرد را با کره تفت می دهیم شیر را اضافه کرده هم زده تا به غلظت خامه برسد در صورت تمایل می شود خامه هم به آن اضافه کرد.

سس قرمز : روغن را در ظرفی ریخته کمی داغ کرده رب را اضافه کرده وهم زده آب را اضافه کرده هم می زنیم و در کف ظرف پیرکس یا هر ظرفی که می خواهیم لازا نیا را در آن درست کنیم پخش می کنیم.

لازانیا ها را یکی از آب سرد درآورده روی آن سس سفید ریخته مواد را ریخته پنیر خرد شده می ریزیم.

 

 لازانیا را پیچیده در ظرف پیرکس چیده روی آن پنیر ریخته و آویشن می پاشیم.

فر یا ماکروفر را از قبل گرم کرده در فر با حرارت متوسط یا ماکروفر ترکیبی گریل و توان متوسط قرار می دهیم تا پنیر برشته شود. نکته اینکه برای جلوگیری از خشک شدن لازانیا یک لیوان آب گوشه ی ماکروفر می گذاریم.

 

/ 15 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسرین بهجتی

عشق خیس شدن دو دلدار در زیر باران نیست ... دل نوشته ای از نسرین بهجتی عشق خیس شدن دو دو دلدار در زیر باران نیست . عشق این است که من چترم را به روی دلدار بگیرم و او نبیند . نبیند و هرگز نداند که چرا در زیر باران خیس نشد !

نسرین بهجتی

[دست][دست][دست]

ستوده

چه لازانیای شیکی .این از لازانیای معمولی خیلی خوشگلتره .دست گلتون درد نکنه[لبخند]

ترنج

هم قیافش خوشمزه است هم مواد داخلش هم تزئینش ...دلم خواست

حميدرضا

مثل هميشه فعال و باسليقه و عالي خدا قوت

نسرین بهجتی

جدید ترین اشعار عاشقانه نسرین بهجتی جدید ترین اشعار عاشقانه نسرین بهجتی بوی گندم.... عاشقانه از کتاب سوم ...ترا رج به رج بافتم.. سروده نسرین بهجتی خودم را خلاصه کردم ترا بی مضایقه عاشقانه وسعت دادم چون یک دانه گندم که در گلدان پشت پنجره کاشتم و فردا تو ضربدر صد سبز سبز بودی و از شهر فقط بوی نان تازه می آمد تو را وسعت دادم بی مضایقه وسعت دادم کتفم فرو افتاد تا یک آسمان بافتم اما بی ماه... بی ستاره و بی خورشید ابری شتابزده غران تو باریدی مرا و کتف مرا و از زمین دوباره گندم رویید و از تمام جهان بوی دستهای تو می آمد بوی گندم... بوی نان تازه ترا بی مضایقه وسعت دادم و خودم را خلاصه کردم در دو حرف فقط تو !

نسرین بهجتی

طرز تهیه سوپ اسفناج ... مواد لازم عصاره آب مرغ دو لیوان ... سیر ریز شده یک بوته ... اسفناج نیم کیلم ... گشنیز دویست گرم ... خامه یک استکان ...سه قاشق آرد ذرت این سوپ ساده و بسیار خوشمزه است و سریع آماده می شود ... طرز تهیه : سیر را در آب مرغ ریخته سبزیجات را درشت خرد کرده و به سوپ اضافه می کنیم سه قاشق سوپخوری آرد ذرت را با آب سرد حل می کنیم و به سوپ اضافه می کنیم و ده دقیقه بعد فلفل و آبلیمو را اضافه کرده و خامه را موقع سرو سوپ روی سوپ می ریزیم

فریبا

حتما درست میکنم