غوره غوره

مواد لازم:غوره عسگری(بدون دانه) 1 پیمانه    آب غوره 3/2پیمانه   نمک 2قاشق غذاخوری   آب جوشیده 3/1پیمانه

طرز تهیه:بدون اینکه دم غوره ها را بگیریم آنها رابه خوشه های کوچکتر تقسیم می کنیم.در شیشه می ریزیم سپس نمک وآب غوره را ریخته آب جوشیده را هم می ریزیم .در شیشه را محکم کرده در یخچال می گذاریم تا برسد.از غوره غوره می توان در خورشتها(مثل بادمجان کرفس کنگر و...) به عنوان چاشنی استفاده کرد.

/ 3 نظر / 28 بازدید
پرویز

[گل]از داشتن دوستان و همراهانی چون شما مژگان گرامی بسیار خوشحال و مسرورم. وبلاگ پرویز در یکسالگی خود در پرشین بلاگ از اولین مطلب به تاریخ هشت تیرماه 87با عنوان اخلاق با قرآن تا آخرین پست با عنوان(ندا)تلاش نموده است درحد مقدورات و فضای حاکم لایه ای! ازاندیشه ی خود رابرای تبادل اندیشه و ارتباط با دوستان بزرگوار و مهربان خود به تماشا بگذارد. از همراهی و پیگیری شما عزیز سپاسگزارم و امیدوارم که از این پس نیز بیش از پیش راهنما و مشوق ما باشید.[گل] در این یکسال با مطالبی از این قبیل درخدمت شمابوده ایم: نقدی و سخنی با دکتر سروش نقدی و سخنی با دکتر شریعتی نقدی و سخنی با دکتر بهرام مشیری نقدی و سخنی با استاد مطهری × آشنایی با لهجه ی قمی آشنایی با لهجه ی مشهدی خودمونی ها(1و2و3):شوخی با هنرمندان شخصیت ها و.... × اخلاق با حکیم توس اخلاق با پروین اخلاق با انجیل اخلاق با قرآن × نقد یک باور: نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت نقد یک باور: فرمان اقرا و باسواد شدن پیامبر نقد یک باور: نابینا شدن یعقوب در فراق یوسف نقد یک باور: پیامبری کورش و.... [لبخند] parviz

واااااای آب دهنم راه افتاااد دلم به تاپ تاپ افتااااد.مرسی از اطلاع رسانی تون سایت با ارزشی دارید.من اصلا نمیدونستم تو غوره غوره بازم ابغوره میریزن!

زهرا

سلام .[چشمک] خیلی عالی بود. ممنون.[نیشخند]