عددی برای نبودن

شماره تلفن یکی از دوستانم را می خواستم حفظ کنم ولی همیشه به وسطش که می رسیدم یادم می رفت به این نتیجه رسیدم که اول عدد وسط را حفظ کنم ، به خودم گفتم کدام عدد بود که همیشه فراموش می شد ؟  عدد صفر ! حالا شماره اش را حفظ شدم.

چند سال پیش که با همسرم کار ضروری داشتم و می خواستم تماس بگیرم یک دفعه شماره اش از ذهنم رفت .شروع کردم یکی یکی عدد ها را پیدا کردن فقط یکی از آن ها به هیچ وجه یادم نمی آمد، همکارم گفت :حتماً صفر است که فراموش شده ، صفر خیلی زود فراموش می شود.من صفر را کنار بقیه گذاشتم و با کمال تعجب دیدم که شماره یادم آمد!بله صفر زودتر از بقیه فراموش می شود.

سال پنجاه و هفت کلاس پنجم بودم و یک دفعه تمام کوچه خیابان پر از نمایشگاه و دست فروش و ... شد که کتاب می فروختند ، خانه ی ما هم پر از کتاب شد.یک کتاب بود راجع به صفرهایی که جلوی یک قرار گرفتند و عدد بزرگی شدند و از بدبختی نجات پیدا کردند .مطمئن نیستم که همان کتاب یک جلوش بی نهایت صفر دکتر شریعتی باشد چون به نظرم خیلی ساده تر از نوشته های ایشان بود.

به هر حال فکر کنم یک صفر قلقلی بودن ، کاری نکردن و فراموش شدن خیلی سخت است.شاید هم آسانترین راه باشد!

/ 9 نظر / 6 بازدید
ماشا

سلام دوست من. وبلاگت را خواندم و از نوشته هايت لذت بردم. ساده و لطيف اما گيرا و پر انرژي مي نويسي. به ديدارم بيا و سروده هايم را بخوان و نظر نازنينت را بنويس. اگر با تبادل لينك موافقي خبرم كن.

جرم شناس الناز

خانوم امینی مگه دکتر شریعتی چنین کتابی هم دارن؟ من همین فرمول رو درباره سریال مرگ تدرجی یک رویا به کار گرفتم فامیلی کارگردانش یادم میرفت...بعد گفتم ج تدریجی یعنی جیرانی[نیشخند]

مهری

سلام واقعا مطالبی که می نویس بسیار خواندنی است دست گلت درد نکنه امیدوارم همیشه سالم باشی

دختری از یک شهر دور

صفر عدد جالبیه!!!

زیتون

سلام [دست] پس هیچ موقع صفرنباش همیشه مثل عددها متنوع باش تا فراموش نشوی یعنی هرکسی باید اینطورباشد هردرسی راباید اینطوریادگرفت که یکنواخت نباشد حتی سگ پاولف وقتی حلقه ها که مثل همین صفرشدند تعارض گرفتند وهورمون استرسشان ترشح فوق العاده ای داشت که عصبی شدند ابتدا برخی بیضی بود می پریدند پاداش میگرفتند بیضی کمترشد تا شببه دایره شدند همه سگ دست وپایش را گم کرد خیلی ازغرهائی که زن وشوهرها به هم میزنند به علت تعادرض ناشی ازیکنواختی رفتارانسان هاست شعاراین زمانه روان شناسی همین این است که یکنواخت نباش تا فراموش نشوی

ماشا

اي برادران بي باور.. بلاي بيزاري آمده ست دعاي الفت بخوانيد.. سلام... واتوره با بلاي بيزاري به روز است. به ديدارم بيا. چشم به راه نشسته ام تا خود را در آينه نقد و نظرت ببينم..

سمانه

والا به نظر من صفر کلا عدد مهمیه چون اگه فقط یکی از این صفرهای قلقلی جلوی مقدار حساب بانکی آدم قرار بگیره وای چی میشه ......خصوصا برای یه استاد حق التدریس طفلک مثل من

مصطفا

سلام یه نویسنده بی مخاطب یه داستان نویس غریب منتظر نقد و نظر شماست

ريتا

چرا مال خود شريعتي هست. من قبلاشنيدم مال اونه... حالا شايد نويسنده ي ديگري با زبان خودش ساده تر بازگو كرده..