مربای زرشک نسرین بهجتی

مربای زرشک تازه (نسرین بهجتی)
این روزها فصل زرشک تازه است اگر می خواهید یک مربای تک منحصر بفرد روی میز صبحانه شما باشد حتما پخت این مربا را تجربه کنید.
 نیم کیلو زرشک را از ساقه های پر از خار جدا کنید و با آب سرد بشویید . سپس یک کیلو شکر را با یک لیوان آب و یک استکان گلاب و 5 عدد هل روی شعله ملایم قوام بیاورید  و زرشکها را داخل شکر قوام آمده می ریزیم فقط 10 دقیقه  آرام بجوشد مربا حاضر است .
 اما فوت آخر من یک استکان خلال بادام و یک استکان خلال پسته را بعد از سرد شدن مربا در قابلمه می ریزیم و در مربا مخلوط می کنم .
 این مربا بسیار زیبا و خوشمزه است و شما می توانید به عنوان دسر هم استفاده کنید.

 

مربای زرشک خشک (مژگان)

 

 

/ 8 نظر / 6 بازدید
سالار

سلام.از اموزش شما استفاده کردیم.لطف کنین در مسابقه جایزه دار ما شرکت نمایید.متشکرم[رویا][لبخند]

90فرهنگیان

سلام تصورش سخته که جلوی میز صبحانه همکاران یک مربای تک زرشک باشه.... درسته؟؟؟ فقط میشه روزهای جمعه استفاده کرد[خنده]

اسدی راد

سلام ظهر آدینه تون بخیر و شادی [گل][گل][گل][گل] هان ای دل عبرت بین از دیده نظر کن هان ایوان مدائن را آیینه‌ی عبرت دان [گل][گل][گل][گل] بروزم[بدرود]

لادن

من عاشق مربای زرشکم[پلک]

دختری از یک شهر دور

زرشک رو باید مشت مشت ریخت رو دست خورد!!![نیشخند] بعد مامان بیاد بگه دختر تو بازم زرشک خوردی؟؟؟

نسرین بهجتی

طرز تهیه سالاد آناناس ... مواد لازم : ساقه و کرفس 3 قطعه 10 سانتی ... سرکه 2 پیمانه ... کمپوت آناناس خرد شده یک پیمانه ... سس مایونز یک پیمانه ...خامه 2 پیمانه ... کاهو برای تزیین 6 برگ ... نمک و فلفل سیاه به میزان لازم ...کنسرو نخود سبز 2 پیمانه ... کنسرو ذرت 2 پیمانه ... کالباس ریز شده 200 گرم ...طرز تهیه : کرفس را ریز خرد میکنیم و برای ترد شدن نیم ساعت در سرکه بخوابانید بعد از سرکه بیرون بیاورید . آناناس را خرد می کنیم . آنگاه سس مایونز خامه نمک و فلفل را با هم مخلوط می کنیم سپس به ترتیب کرفس آنانای نخود سبز ذرت و کالباس خرذ شده را اضافه می کنید ... برای تزیین می توانید برگهای کاهو را را در دیس بچینید و سپس سالاد آماده را روی برگها کاهو بریزیم ... یا به شکل آناناس در سینی می چینیم و با کاهو برایش دم آناناس میگذاریم و رویش را با مغز گردو نصفه تزیین می کنیم ...دوستان من این سالاد تک و زیباست و درضمن بسیار خوشمزه

نسرین بهجتی

[فرشته][فرشته][فرشته]