صدای طوطی

شبها از حیاط خلوت صدایی شبیه موشکهای چهارشنبه سوری می آمد و ما حدس زدیم صدای طوطی یکی از همسایه ها باشد.

شب خوابم نمی برد اینترنت هم طبق معمول مشکل داشت .صدای سوت طوطی هم هر چند لحظه یک بار می آمد .به یاد روزهای اول جنگ و موشک باران خرمشهر افتاده بودم  .بعد گفتم مثبت اندیش باش ! به چیزهای خوب فکر کن !

خلاصه گزینه ی قصه های کودکی را انتخاب کردم .قصه ی طوطی و بازرگان ،از این قصه خوشم نمی آمد چون در نهایت یا بازرگان ناراحت می شد ،آن هم بازرگانی که حاضر بود به خاطر طوطی اش توی جنگل برود و با طوطی های هندوستان حرف بزند،یا طوطی که توی قفس زندانی بود.هر داستانی که صد بار از تلوزیون پخش شود هم خود به خود کسل کننده می شود.

گزینه ی بعدی طوطی و بقال بود که به خاطر ریختن روغن تو سری خورده و کچل شده بود.این هم فایده ای نداشت.

هان ! چهل طوطی ، این بد نبود ولی خیلی از دست زن بازرگان که به اندازه ی یک طوطی هم عقل نداشت و اگر طوطی نبود گول عجوزه و پسر پادشاه را می خورد حرص می خوردم.کاش یکی از قصه های چهل طوطی یادم می آمد تا برای خودم تعریف می کردم.باید کتابش را پیدا کنم و بخرم .

این طوطی ها کی می خوابند؟

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ی.خ.پ

نمی خوابن مگه خاله؟ این طوطی ها؟

جوجو

سلام خانوم معلم بد جور رفتیتو نخه این طوطی های بنده خدا!

ربولي حسن كور

سلام شما كه هنوز مطمئن نشدين كه طوطيه چرا تهمت ميزنين؟ :دي راستي من هنوز چهل طوطي رو نخوندم ميگم شما از خانم ورزش خبري ندارين؟

زیتون

توازطوطی گفتی من هم داشتم انرادرپیغام سروش میخواندم داستان نسبی گرائی این شدیک پدیده همزمانی پست عرفان درمانی

حبیب

سلام یاد بچگی بخیر خوبید که؟ بچه ها خوبند؟ جالب بود

ریتا

سلام خانم کجایی؟ کم پیدایی،نیستی؟[چشمک]

باران

سلام دوست خوبم ممنون از حضورت وب جالبی داری امید وارم موفق باشی مطلبی همراه با عکسی جالب تحت عنوان ..عکسی که بادیدن آن دست ((( پدر ))) خودرا خواهید بوسید آپ کردم حتما حتما بهم سر بزن ونظر خودتو بده ممنون از توجه شما.....[گل][گل]

ابراهیم

وقتـــــی فرشتـــه ای چو تو از آب می پرد باور نکــــن تو ، ازسر مـن خواب می پرد زلفــــت چو موج بندر و تالاب انزلی است مرغـــــابی اســـت دل که به تالاب می پرد بخـــتم سپـــــید بـــــوده از اوّل که زاده ام بر بـــــام مـــــن کبــــوتـــــر نایاب می پرد کوتاهی ای که هست نه از غیر سایه است در آفـــــتاب رنـــــگ اگــر از قاب می پرد در این قبیله عشـــوه کنی چون تو ناگهان هوش از ســـــر رعیّـــــت و ارباب می پرد باید که بـست دفـــــتر اشعـــــار نغـــــز را از ذهـن اگر کـه قافـــــیه ای نــاب می پرد

حسين ميدري(شهراد)

اين روزها عجيب دلتنگم، دلتنگ خودم كه بي خبرش هستم. و دلتنگ شما و واژه هاي زلالتان.. من و پنج پهلوي چشم براهيم...

پروانه

سلام دوست[گل]من هفته پر از انرژی و موفقیت داشته باشی [قلب] منتظرت s_udn@yahoo.com