ساعت سازی (آشنایی با مشاغل)

دست چپی درآورد،این یادگار شوهرم است از دستم افتاد شکست ، درست می شود؟ ساعت ساز با عصبانیت گفت :ما ساعت دیواری تعمیر نمی کنیم.پیرزن : حالا سرت شلوغه جواب من را نمی دهی ؟ پیرزن از پلاستیک  یک دبه پر از قطعات ساعت بیرون آورد .

درهمین موقع یک خانم دیگر ساعتش را از پشت سپهر دراز کرد و گفت آقا ببین چرا این باتری که یه ماهه برای من انداختی کار نمی کنه ؟ ساعت ساز گفت : آخه خانم من کی باتری انداختم اصلاً از این باطری ها نداریم . خانم : خودت باتری انداختی چرا زود تمام شد. ساعت ساز:باتری دارم سه هزار تومان بندازم؟ خانم  : نه ننداز .خیلی گرونه !باتری هات چینیه دیگه.  ساعت ساز :ساعتت را کی خریدی ؟ خانم: مال عهد هیتلره. ساعت ساز : نه اینها اسپریت( این اسم را سپهر یادش مانده بود) هستند قدیمی نیست.باتری بندازم؟ خانم : نه ،گرون میگی دیگه ،فبلی را خودت انداختی .ساعت ساز : ما از این باتری ها نداریم . خانم:حالا برم نمایندگی از این باتری ها دارند ؟ ساعت ساز : اونجا هم دیگه از این باطری ها نیست.

ساعت ساز به من گفت می بینی خانم ما چه مشتری هایی داریم ! کلافهمن هم گفتم که هر کاری گرفتاری های خودش را داره دیگه خنثی.

پیرزن گفت : حالا چی می گی این ها را می خوای یا نه؟ساعت ساز که به آستانه ی انفجار رسیده بود گفت: خانم من جام کوچیکه  از اینها لازم ندارم. پیرزن گفت : کلاه برداری نکن ! شوهر من هم ساعت ساز بود .نمی خوای بگو نمی خوام  چرا عصبانی می شی؟بعد از پلاستیک سمت راستی تعدادی جعبه ی ساعت در آورد و باز کرد می خواستم این ها را بهت بفروشم. ساعت ساز : من ساعت فروش نیستم بده به همکارم .خانم تورو خدا پاشو برو بذار به کارمون برسیم. پیرزن: نه من نمی رم .الان زنگ می زنم صد و ده  بیان دستگیرت کنن.ساعت ساز : خانم به هر جا می خوای زنگ بزن  با من کاری نداشته باشعصبانی.پیرزن: ساعت ساز باید مثل دکتر خوش اخلاق باشه  چرا عصبانی می شوی ؟ پیر و جوان هم دیگه نمانده! زود می میری .شوهر من هم ساعت ساز بودهفت سال مرده. حالا ببین این ساعت ها بدرد خور هست یا نه ؟ می خوام بدم تعارف(کادو) ساعت ساز: خانم من وقت ندارم.اصلاً می خوام بمیرم.

من : خانم اون آقا ساعت فروشه به اون نشون بده. اون آقا از جلوی در بدون نگاه کردن به داخل مغازه( پستو) : خانم اینها همش ارزشمنده نگه شون دار.

 پیرزن : خوب ببین اگه باتری می خواد براشون بنداز . خیال کردی من از اون زنای بی کار و بی عار توی خیابونم هفت هشت تا دکتر مهندس از زیر دست من درآمده . این ساعت ها را برای من راه بنداز. ساعت ساز :  این را از اول می گفتی تو داشتی من را تحدید می کردی ، من هم از تحدید خوشم نمی آد.

بند ساعت سپهر درست شد وبیرون آمدیم. سپهر : مامان سرم درد گرفت.آخ

 من : می خوای ساعت ساز بشی؟چشمک

/ 14 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ننه خورشید

سلام من هم با افتخار لینکتون کردم و به قول خودتون دیر لینک کردن عیب نیست لینک نکردن عیب است

احمد فلاح

سلام دوست عزیزم آرزو دارم از لحظات زندگیت بهترین استفاده رو بکنی و روزهای پرباری را در پیش رو داشته باشید . اگه به مطالب روانشناسی علاقه داری در وبلاگ زیر منتظر حضور و نظرقشنگتون هستم – با آرزوی بهترین ها برایتان - احمد فلاح www.affa110.blogfa.com

یاور

تارنگار خوب شما را لینک کردم. در هر دو تارنگارم این کار را کردم. از کسی که به جای من برایتان کامنت گذاشته بود البته با اینکه سخنان زشتی گفته بود سپاسگذارم. دشمن هم موجب دوستی میشود اگر خدا بخواهد. خوشحالم که دوست خوبی چون شما پیدا کردم و زین پس تمامی نوشته هاتان را خواهم خواند

آنی

سلام دلم برای اون پیرزنه سوخت طفلکی چه وفادارانه هنوز همسرشو دوست داشته و بهش افتخار میکرده از سفر هم هنوز خبری نیست

ستوده

به احتمال قوی ساعت ساز نخواهد شد[چشمک]

ستاره های بی فروغ

سلام هفته معلم گرامی متشکریم از توجه شما به نقاشی ها موفق باشید فریده جلیلوند

محب ولایت

سلام علیکم از نظر ارائه شده سپاسگزارم. حتی المقدور تلاشم این بوده است که مطالب با سند ارائه گردد. موفق باشید

جوجو

[گل]سلامووخوبي شما....من نيام شما نبايد يه حالي از اين عروس درمونده بگيريد خانوم معلم!خدايي اين رسمشه!؟اينا عکساي مينا و سپهرن؟!؟؟؟ چه غذاهاي جالب و خوشمزه اي! البته با تاخير و معذرت خواهي .....هفته معلم هم مبارک باشه![گل]

محمد

کلا از شما دخترا خوشم میاد خیلی با حاله وقتی مطالب یک وبالگ دختر رو میخونی