خاله زنک بازی (خرید با حرف اضافه)

نیم ساعتی هست که خریدهایم را دورم ریختم و هنوز مات خانم فروشنده ام.یک روزنامه که صفحه ی جدولش توی دستم است و چشمانم روی شرح هایش جابجا می شوند و وسط بهت و حیرتم جواب هایشان می آیند و می روند.

وقتی دیدمش به نظرم رسید که هم سن باشیم ولی خوب باشیم که چی؟!

چشم های سبزش با خط چشم سبزی که کشیده بود قشنگ تر دیده می شد .یک رژ لب صورتی کمی بالاتر از خط واقعی لبش کشیده بود که با پوست روشنش هماهنگی داشت .پرده ی مغازه افتاده بود و داشت تبلیغ یک لباس تن خودش را برای یک خانم خریدار می کرد .نه خانم این مدل اصلاً مشکی ندارد.

من یک لباس برای مامان می خواستم .سر صحبت باز شد .می گفت خودش مثل مادر خدابیامرزش شده و دخترش مثل خودش.مادرش لجباز بوده و او در شدت عصبانیت مادر یک شعر می خوانده و او آرام می شده .من دربرابر استدال او در مورد سال دوهزار و دوازده و عواقبش ساکت بودم و به اصل حرف هایش فکر نمی کردم.می خواستم بیشتر حرف بزند با خودم می گفتم یعنی این همه حرف توی دلش را برای همه می زند ؟به بینی عمل کرده اش نگاه می کردم و به این که  قبل از عمل چه شکلی بوده؟به قدش که از من بلندتر بود.اندامی که متناسب بود و فکر می کردم شوهرش به این زیبایی هست ؟

در لابه لای حرف هایی که از خواهرش می زد گفت: من خودم سرپرست بچه هایم هستم و بالاخره گفت:من متارکه کردم.

دلم نمی خواست قضاوت کنم چه در موردخودش و چه در مورد همسرش ولی دلم می خواهد خودش بگوید چرا از شوهرش جدا شده ؟ ولی چیزی نگفت.

پارچه ای را که خریده بودم دید. گفت : از کجا خریدی ؟ جوابش را دادم و گفتم مثل پارچه فروشی های بندرعباس است.و یک دقیقه ی بعد آماده بود که با من به بندرعباس بیاید.اسمم و تاریخ تولدم را پرسید و با تعجب فهمید که من پنج شش روز از او بزرگ ترم.

نمی دانم چند دقیقه آنجا بودم ولی به اندازه ی چند ساعت اطلاعات رد وبدل شد.

راستی اگر بقیه فروشنده ها هم خانم بودند خریدهای من چند ساعت طول می کشید؟

/ 16 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عاطفه

چه خوش صحبت من هیچ وقت نتونستم با یه غریبه به راحتی ارتباط برقرار کنم به این مدل آدم هم برخوردم- ولی هیچ وقت نفهمیدم چه جوری میتونن اینجوری باشن- شاید از قدرت تخیلشون استفاده میکنن!

رها

آره حق با شماست گاهی حرف، حرف میاورد و البته اون خانم هم که ماشالا... یکبار در یک لباس زیر فروشی دخترک اینقدر گفت و خندید که ... همونجا هم فهمیدم دوست پسرش هم زن داره و هم تحت تعقیبه!!!!!!!!!!!!!!!!! چطور بود؟[کلافه]

جرم شناس الناز

فکر کنم هر خریدی یه روز مثلن شنبه شامپو یک شنبه سبزی خوردن دوشنبه...همینجوری کل ماه رو هرروز باید خرید میرفتین خانوم امینی[نیشخند]

زیتون

[فرشته] سلام درغیبت صغری هستی !!

ريتا

سلام مژگان خانم. من بارها به شما سر زدم و تلاشكردم كامنت ذارم ولي نشد... شرمنده! به نظرم سرعتم پايين بود. ولي براي بقيه مي تونستم بذارم. ظاهرا پرشين بلاگ مشكل داره

ريتا

آخ جون بالاخره موفق شدم. خيلي دلم براتون تنگ شده بود. بچه ها خوبن؟ [قلب]

مژگان امینی

سلام متاسفانه فعلاً صفحه ی مدیریت وبلاگم درست حسابی باز نمی شود[ناراحت]

زیتون (تغذیه اعصاب)

سلام ویندوز مشکل دارد عوض کن انطورکه من تجربه کرده ام

عاطفه

سلام و حال شوما چطوره و اینا؟[قلب]