قوت

امروز در راه برگشت به خانه درباره تابستان ها وخانه های قدیمی و... حرف می زدیم وقتی گرمای آبادان را پشت سر می گذاشتیم ازتنگه فنی که رد می شدیم شیشه ماشین را پایین می کشیدیم وهوا را تا آخر فرو می بردیم .تمام راه تاهمدان زیبا بود. فکر نمی کنم سالهایی که جنگ زده بودم وهمدانی شدم به اندازه یکی از آن تابستانها از همدان لذت برده باشم وحتی حالا که تابستان به همدان می رویم.

یکی از خاطرات من درست کردن قوت بود .یک روز عصر نان خشکه های ته سفره  راکه قبلا"جمع کرده بودیم بادسته سرکو ( باکسر سین دسته هاون سنگی ) می کوبیدیم .پونه هایی که از کنار رودخانه چیده بودیم باکمی سبزی خوردن وپیاز خرد می کردیم.پنیر وآب پنیر وروغن حیوانی را به نان خورده ها اضافه می کردیم وبادست ورز می دادیم تا چسبنده می شد بعد به آنها شکل می دادیم تا تقریبا"به شکل لقمه دوک مانندی البته به اندازه دستمان در می آمد .بعضی هاسیب زمینی وتخم مرغ آب پز هم به آن اضافه می کنند.بعد توی حیاط ازخودمان پذیرایی می کردیم.

مواد لازم:نان خشک کوبیده 2لیوان     پنیر به مقدار دلخواه (100گرم)  آب پنیر نصف لیوان   سبزی خوردن خرد شده 1قاشق سوپخوری      پیاز متوسط 1عدد روغن حیوانی یا کره    1قاشق غذا خوری

/ 2 نظر / 9 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید

آیتا

سلام دوست عزيز به فروشگاه منم سر بزن خوشحال مي شم عزيزم "فروشگاه اينترنتي آيتا شاپ " فروش جديدترين فيلم ها ، کارتون ، نرم افزار ، بازي و... با 35% پايين تر از قيمت پشت جلد کالاها "">> اخراجي ها 2 - يوسف پيامبر ايراني - جي تي اي <<" """""""""""" Www.aytashop.com """""""""""""""