انشای شماره شش سپهر

فکرش را بکنید ؛البته به غم انگیز بودنش نه بلکه به سرنوشت اعلی حضرت شاه بزرگ سفید . شما حتی نمی توانید حدس بزنید که این پسره در چند حرکت مات می شود.بهترین رکوردش در چهار حرکت است. از این پسره بگذریم،همیشه بعد از بازی من را شوت می کند توی سطل آشغال ؛ بعد از چند دقیقه به پدرش می گویدکه «بابا! باز هم وزیر سفید مرا برداشتی؟ اگر تو هم وزیر می خواهی برو یک شطرنج برای خودت بخر!»

پدر بدبخت هم می پرد درون سطل آشغال و چون شنا بلد نیست به عمق آن می رود و یک ساعتی در آنجا می گذراند.بعد از یک ساعت زنش می گوید :«شوهرم کجایی؟» پدر پسر خنگ می گوید:«جایت خالی ،توی هتل پنج ستاره ، ولی عجب استخری دارد!» مادر پسر خنگ:«حالا بدون من می روی هتل؟» شوهر:«بابا هتل کجا بود. دنبال مهره ی شطرنج این آقا پسر می گردم.آهان پیدایش کردم.»

اه اه ! هیچ وقت آن لحظه را فراموش نمی کنم ، بوی عرق اصیل مردانه و بوی آشغال ها .فکرش را بکنید ، وقتی داشتم به جعبه ی شطرنج برمی گشتم ، از بوی بدم اسب ها و فیل ها رم کردند و با اردنگی ، به بیرون پرتم کردند و نفهمیدم کجا افتادم . هنوز هم نمی دانم کجا هستم ، فقط می دانم ، دارم دور دنیا را می گردم.

پی نوشت : این انشا ها را باید در کلاس بنویسند و همان جا معلمشان ببیند و نمره بدهد.

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آنی

سلام عزیزم ببخشید غیبتم طولانی شد جالب بود خیلی قشنگ نوشته شده بود نویسنده می شه این سپهر ... موفق باشید

نجمه ربیعی

خيلي قشنگ مينويسه منم انشاهاي خوبي مي نوشتم . البته چند بار هم تو مسابقات شعر و قصه نويسي اول شدم [پلک]

کیامهر

وزیر آموزش و پرورش هم بو می دهد از این بدبخت که توی آشغال افتاده چه انتظاری داری خانوم معلم ؟

ناهید سعادتیان

سلام . برای 17 اردیبهشت احتمالاً یه سفر سه روزه از نوع زنونه _ بچگونه خواهیم داشت . خبرتون می کنم .

علی

سلام آفرین به ذوق

علی

سلام آفرین به ذوق

علی

سلام آفرین به ذوق