مواد لازم(برای یک نفر ):گل کلم خرد و شسته شده دویست گرم   پیاز خلال شده دو قاشق غذا خوری   رب گوجه فرنگی یک قاشق مربا خوری یا کمی بیشتر   غوره یا آب غوره یک قاشق سوپ خوری نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار دلخواه  روغن برای سرخ کردن به مقدار لازم

در این خورشت یا از گوشت تکه شده ( در این صورت گوشت را باید قبلاً بپزیم)صد گرم برای هر نفر ویا از گوشت چرخ کرده به صورت کوفته قلقلی یا ساده استفاده می کنیم.

برای درست کردن کوفته قلقلی :گوشت چرخ کرده صد گرم پیاز ریز رنده شده یک قاشق غذاخوری آرد سوخاری یا مغز نان باگت یک قاشق غذا خوری نمک و فلفل سیاه به مقدار دلخواه را با هم مخلوط کرده کمی ورز داده به شکل قلقلی در می آوریم.

روغن را در تابه ریخته و گل کلم را تا حد طلایی شدن سرخ کرده و از تابه بیرون می آوریم  کوفته قلقلی ها را هم سرخ کرده در می آوریم.سپس خلال های پیاز را سرخ کرده زرد چوبه می زنیم. رب را کمی تفت داده تمام مواد به جز غوره را در تابه می ریزیم.

 

آن قدر آب روی آنها می ریزیم که سرشان بیرون باشد و زیاد جابه جا نشوند.در ظرف را گذاشته با حرارت ملایم نیم ساعت می پزیم. نمک وغوره ها ( در صورت استفاده از غوره غوره نمک کمتری می خواهد.)ریخته ده دقیقه هم درش را می گذاریم تا آنها هم بپزند.

این خورشت را با برنج میل می کنیم.