این پست را نوشتم که یادم باشد مامان هستم و اگر کسی گفت : آی برو الان پیاز داغت می سوزه ! این جا چه کار می کنی ؟ سرمان را پایین انداخته و پی کارمان به آشپزخانه برویم.

مواد لازم :

پیاز متوسط یک عدد    گوشت چرخ کرده یا سویای خیس خورده یک لیوان     ذرت پخته یک لیوان رب گوجه فرنگی دو قاشق غذا خوری  پنیر پیتزای ورقه ای یک بسته   جعفری خشک یا تازه ی خرد شده  دو قاشق غذاخوری   نمک فلفل زردچوبه روغن به مقدار دلخواه آب لیمو یک قاشق غذا خوری   نان تست یک بسته

طرز تهیه :

پیاز را خرد کرده تا حد طلایی شدن سرخ میکنیم.زردچوبه را افزوده تفت داده گوشت را اضافه کرده تفت می دهیم رب و فلفل را اضافه کرده هم زده بعد از چند دقیقه ذرت پخته که آبش را صاف کرده ایم و آب لیمو را ریخته و هم می زنیم .در آخر پس از خاموش کردن شعله جعفری را روی آن می پاشیم .

 

 

نان تست را روی ساندویچ ساز گذاشته دو قاشق از مایع گوشتی روی آن ریخته نصف یا بیشتر (اگر خیلی زیاد بگذاریم از ساندویچ بیرون می زند.)پنیر پیتزا رویش می گذاریم .یک لایه نان روی آن گذاشته و در ساندویچ ساز را می بندیم.

 

 

حدود ده دقیقه که حرارت دید البته اگر نرم دوست دارید کمتر و اگر ترد دوست دارید بیشتر، در ساندویچ ساز را باز کرده ساندویچ ها آماده ی خوردن هستند .نسوزید داغ است.